منو
سبد خرید
امکان استفاده از کلیه های افراد مبتلا به هپاتیت c برای اهدا - 2 نظر

نتایج یک مطالعه جدید در ایالت متحده تایید می کند که کلیه های اهدایی از افراد مبتلا به هپاتیت c پس از عمل اهدای عضو مانند کلیه های یک فرد سالم عمل می کند.در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا سه برابر بیشتر از پنج سال گذشته مراکزی وجود دارد که عمل پیوند کلیه های آلوده به هپاتیت c را انجام می دهند.

اگرچه شبیه این مطالعات در گذشته نیز انجام گرفته اما متخصصان با تکمیل آزمایشات پیشین در تحقیقی تازه بار دیگر تایید کردند که پیشرفت در زمینه درمان هپاتیت c مانند بکارگیری داروهای ضد ویروسی جدید باعث ایمنی اندام ها شده و احتمال عفونی شدن در بیمار را کاهش داده است.

گروه متخصصانی که این مطالعه را صورت داده اند اعلام کردند با توجه به این که بیش از 100 هزار آمریکایی در فهرست انتظار برای دریافت کلیه بوده و هر ساله حدود 5000 نفر در این صف انتظار جان می بازند،استفاده از کلیه های اهدا کننده های مبتلا به هپاتیت c برای پیوند می تواند جان هزاران نفر را نجات دهد.

هپاتیت cنوعی بیماری کبدی است که در اثر ویروس این هپاتیت (HCV) ایجاد شده و معمولا از طریق مایعات بدن یا قرار گرفتن در معرض خون یا سوزن آلوده منتشر...

ایجاد تسهیلات لازم جهت انجام عمل پیوند کلیه تا پایان سال جاری در هرمزگان - 37 نظر
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از ایجاد تسهیلات لازم جهت انجام عمل پیوند اعضا (پیوند کلیه) تا پایان سال جاری در هرمزگان خبر داد.
تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای به حفظ عملکرد کلیه بعد از پیوند کلیه - 0 نظر
تأثیر رژیم غذایی مدیترانه ای به حفظ عملکرد کلیه بعد از پیوند کلیه مطالعه جدید نشان می‌دهد پیروی از رژیم غذایی سبک مدیترانه ای از عملکرد کلیه‌ها بعد از پیوند کلیه حفاظت می‌کند.
آرشیو خبر